Archív

Je 837 výsledkov
Pápežová audiencia: Nádej byť svätým

Pápežová audiencia: Nádej byť svätým

Pri dnešnej generálnej audiencii Svätý Otec zdôraznil, že nádej byť svätým sa týka každého človeka a zaručuje ju sám Boh. Svätosť znamená plnenie si denných povinností s otvorenosťou pre Boha, a to sa týka aj prežívania ťažkostí a utrpenia. K prežívaniu svätosti nám veľmi pomáha blízkosť svätých, ktorí sú už v nebi, zdôraznil v dnešnej katechéze Svätý Otec.

Od Pápeža
Kniha Cesta v Havane

Kniha Cesta v Havane

"Poprosila som nášho Pána, aby ma nenechal zomrieť skôr, než budem môcť znovu držať tú knihu v rukách“, spomína staršia pani v Havane.

home

Montse Grases: radosť mladosti

Už v rannej mladosti Grases (Španielsko, 1941-1959) cítila, že Pán ju povoláva na cestu posväcovania sa v bežnom živote v Opus Dei. Počas choroby, ktorá nakoniec vyústila do jej úmrtia, vydávala príkladné svedectvo priateľom a príbuzným, svedectvo pokoja ktorý pochádza z blízkeho vzťahu k Bohu. Titulky sú k dispozícií po slovensky.

Životopis Encarnity Ortega

Životopis Encarnity Ortega

V roku 1941 sa zúčastnila na duchovných cvičenia, ktoré viedol sv. Josemaría Escrivá v Alaquas (Valencia) a dostala od Boha milosť povolania do Opus Dei.

Biography
List Preláta (4. júna 2017)

List Preláta (4. júna 2017)

Rodiny, ktoré idú vpred v jednote, pomáhajú iným rodinám a samy si nechávajú pomáhať. Prelát v tomto liste navrhuje spôsoby, ako pokračovať v starostlivosti o rodinu. Tá je miestom, kde sa rodí láska.

List Preláta
Homília Sv. Otca vo Fatime

Homília Sv. Otca vo Fatime

Prinášame homíliu pápeža Františka, ktorú predniesol počas svätej omše pri príležitosti 100. výročia zjavenia Panny Márie trom malým pastierikom vo Fatime.

Od Pápeža