Videá

Len treba začať (1): Pracovať bez odmeny

Prvé video zo série ,,Len treba začať. Ako pomáhať ľuďom.“ Vyrobené v Jubilejnom roku milosrdenstva. Tieto videá sa snažia pomôcť premeniť túžbu pápeža Františka na skutočnosť – aby sme my, kresťania, mohli kontemplovať Božie milosrdenstvo a prijať ho za svoj životný štýl. V rôznych častiach sveta venujú mnohí ľudia celé hodiny vo forme bezplatnej služby tým, ktorí sa za ňu nemôžu dovoliť zaplatiť. V tomto videu so slovenskými titulkami stretávame plastického chirurga z Brazílie a nemeckého pracovníka sociálnej starostlivosti.

Krst a spoveď

V krátkom videu don Álvaro vysvetľuje, ako Boh vo sviatosti krstu a sviatosti zmierenia očisťuje naše duše. (1min 11sek)

Bolesť a choroba

Povolanie ku krížu. Takto nazýva don Álvaro cestu, ktorú musia prejsť tí, ktorí sa vo svojom živote stretnú s bolesťou. (1min 12sek). Video je k dispozícií so slovenskými titulkami.

Texty svätého Josemaríu

15 dní so svätým Josemaríom Escrivá

15 dní so svätým Josemaríom Escrivá

Kniha vyšla ako 13. v edícii Modlíme sa 15 dní s... Ako všetky aj tu nájdete stručný životopis Josemaría Escrivá (1902 – 1975) a potom 15 dní spoznávate ducha – spiritualitu svätca.